Брати наші менші. ТВАРИНИ і ТЕРАПІЯ

(ПОРАДИ ПСИХОЛОГА) Існує багато причин, чому в закладі освіти повинні бути домашні тварини. Наприклад:
Тварини завжди виступають в якості вихователів. Вони допомагають соціалізувати дитину: в спілкуванні з братами меншими вони вчаться турбуватися про живу істоту, доглядати за нею, бути терплячими, уважними. У дітей виховується почуття відповідальності і готовність думати не тільки про себе. Ці якості обов’язково згодяться їм у майбутньому.
Тварини для дитини джерело нових яскравих вражень, відчуттів і переживань. Спілкуючись з ними, діти накопичують позитивний досвід взаємодії з оточуючим світом. Їх емоційне життя стає насиченим, яскравим, що позитивно впливає на психічний і фізичний розвиток.
Тварини розвивають дитячу самосвідомість. Дитина в сім’ї маленька і залежить від дорослих людей, тому їй для самоствердження корисно спілкуватися з тими, хто багато в чому залежить від неї, кому хоч іноді вона може сказати: «Ти сьогодні не слух’яний, не заважай!»
Тварини допомагають подолати різні комплекси і страхи . Наприклад, деякі дошкільники бояться темноти, коли залишаються вдома одні, або у них не складаються стосунки з однолітками. Спілкування з домашніми тваринами допомагає їм подолати страх в собі і сприяє становленню їх особистості.
Всі ці проблеми можна усунути на спеціальних заняттях з анімалотерапії, які проводить практичний психолог, згідно плану роботи.
Але діти хочуть мати і вдома тварин. І це добре. Якщо домашні тварини приносять стільки користі, то… Однак не все так просто. Тому, перш ніж здійснити похід до зоомагазину:
переконайтеся, що про цю тварину ви знаєте все;
переконайтесь, що ваша дитина готова взяти на себе обов’язки по догляду за твариною;
переконайтесь, що у вашій родині ніхто не страждає на алергію.
Ніколи не купуйте хижих і екзотичних тварин! Це може закінчитися трагічно.
Ще одна проблема, нажаль, тварини можуть помирати. Що тоді? Таку втрату всі переживають дуже важко. Однак батькам не варто захищати дитину від переживань в такій ситуації, тому що такий досвід дуже цінний для становлення повноцінної особистості, більше того, це може здатися, навіть, жорстоким але це необхідно, так як в подальшому людина обов’язково і неодноразово зіткнеться з таким болем. Дитині потрібно допомогти пережити цей біль, розділивши з нею горе втрати, пояснити їй, що, нажаль, так іноді буває в житті, але на зміну суму обов’язково прийде радість.
І, нарешті, яку б тварину ви не взяли, потрібно уважно слідкувати за тим, як син чи донька поводиться з нею. Якщо ви помітили прояви жорстокості по відношенню до тварини, негайно бийте на сполох. Такі «забави» можуть привести до деформації особистості дитини, вона може вирости жорстокою людиною або, навіть, садистом.
Якщо раптом, з якихось причин, тваринка не прийшлась до двору, ні в якому разі не викидайте її на вулицю. Цим ви тільки приречете бідну тварину на голодне існування, а може, навіть, і на швидку смерть, окрім того нанесете глибоку рану власній дитині, яка, можливо, запам’ятає цю вашу жорстокість назавжди і ніколи її вам не пробачить. Тому ще раз подумайте, що буде, коли в вашій квартирі з’явиться тварина, новий член сім’ї, щоб потім не було розчарувань, образ, нерозуміння, сліз, конфліктів.
Пригадайте слова Сент-Екзюпері «Ми відповідаємо за тих, кого приручили…»

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Login Form